International House Conference

El 9 de febrer, el nostre equip pedagògic i alguns dels nostres docents van assistir a la conferència per a professors de llengua anglesa més prestigiosa de Barcelona i, probablement, d’Europa. La International House Conference és una conferència sobre l’ensenyament de l’anglès adreçada a docents, directors i formadors del professorat. És un esdeveniment ideal perquè el nostre equip pugui estar al dia de les últimes tendències i les últimes novetats en el món de l’ensenyament de l’anglès.

En la conferència vam assistir a seminaris sobre diversos temes, com ara:

  • com ensenyar a redactar d’una manera dinàmica;
  • com motivar l’alumnat adolescent;
  • l’ús de la tecnologia mòbil per dur a terme tasques interactives;
  • activitats, tècniques i eines col·laboratives per desenvolupar la competència productiva de l’alumnat.

 

Per descomptat, aquesta conferència ens brinda una oportunitat fantàstica per inspirar-nos i per inspirar els nostres professors amb la finalitat de fer les classes encara millor. Ens valem dels suggeriments i les recomanacions dels experts en l’àmbit de l’ensenyament de l’anglès per preparar sessions de formació setmanals per al nostre equip docent. D’aquesta manera garantim que amb el temps tot l’equip evoluciona i millora el seu estil didàctic.

Encara que facis bé una cosa, sempre es pot fer millor.

Gràcies, International House, per una altra conferència extraordinària i inspiradora!